DM deltagere fra Tasstrup gennem tiden

2018 Billund

Patruljeklassen
Camilla Sønderskov
Nederholms Quanto - Sch/han
Patruljeklassen
Mikkel Olsen
Sund Hund Kira - sch/tæve
Vinderklassen
John Nielsen
Sund Hund Enzo - sch/han


2017 Randers

Kriminalklassen
Christian Sjørlund Bonnett
Amagers Ixi - Sch/tæve
Vinderklassen
Inge Jørgensen
Gen-Chis Bette-Ski - sch/tæve
Vinderklassen
John Nielsen
Sund Hund Enzo - sch/han


2016 Skagen

Kriminalklassen
Erik Christiansen
Sund Hund Canto - Sch/han


2015 Næstved

Patrujleklassen
Jan Jensen
Sund Hund Dalton - Sch/han
Patruljeklassen
Karin D. Hansen
Jabinas Phenris - Sch/han
Patuljeklassen
Bent Hougesen
Zerberuzsdks Dexter - Mal/han
Vinderklassen
Palle V. Nielsen
Møllers Hertug - Sch/han
Vinderklassen
Frank Hannibal
Sund Hund Watson - Sch/han
Vinderklassen
Camilla Byskov Andersen
Sund Hund Yang - Sch/han

2014 Nykøbing Falster

Patruljeklassen
Jan Jensen
Sund Hund Dauglas - Sch/han
Kriminalklassen
Camilla Byskov Andersen
Sund Hund Yang - Scg/han
Kriminalklassen
Palle Jørgensen
Hulgaards Xandra - Sch/tæve
Vinderklassen
Kian Jørgensen
Bajlums Amok - Sch/han
Vinderklassen
Frank Hannibal
Sund Hund Watson - Sch/han
Vinderklassen
Palle V. Nielsen
Møllers Hertug - Sch/han


2013 Herning - Viborg - Randers

Patruljeklassen
Tanya Wedelboe
Sund Hund Æra - Sch/tæve
Patruljeklassen
Palle Jørgensen
Hulgaards Xandra - Sch/tæve
Patruljeklassen
Mette H. Wind
Tobilas O'max - Sch/han
Kriminalklassen
Kian Jørgensen
Bajlums Amok - Sch/han
Kriminalklassen
Camilla Byskov Andersen
Sund Hund Yang - Sch/han


2012 Skovbo

PatruljeklassenKian JørgensenBajlums Amok - Sch/han
PatruljeklassenCamilla Byskov AndersenSund Hund Yang - Sch/han
KriminalklassenInge JørgensenGen-Chis Bette-Ski - Sch/tæve


2011 Odense
Patruljeklassen: Inge Jørgensen m/Gen-Chi's Bette Ski' schæfer/tæve
Kriminalklassen: Lars Bo Hansen m/Cabster's Andy schæfer/han
Kriminalklassen: Frank Hannibal m/Sund Hund Watson schæfer/han
Kriminalklassen: Rune Bay Rasmussen m/Rowicks Mack schæfer/han
Vinderklassen: Trine Bay Rasmussen m/Hesselballe Dixie schæfer/tæve

2010 Dronningelund
Vinderklassen: Erik Christiansen m/Sund Hund Jocker schæfer/han
Kriminalklassen: Trine Bay Rasmussen m/Hesselballe Dixie schæfer/tæve

2009 Ebeltoft
Patruljeklassen: Peter Aamann Jessen m/Ravel schæfer/han
Patruljeklassen:Trine Bay Rasmussen m/Hesselballe Dixie schæfer/tæve
Vinderklassen: Jan Jensen m/Sund Hund Koda schæfer/han

2008 Skovbo
Patruljeklassen: Ivan Dølby m/To-Fast Nemo schæfer/han
Patruljeklassen: Jason Page m/To-Fast Owen schæfer/han
Kriminalklassen: Jan Jensen m/Sund Hund Koda schæfer/han
Kriminalklassen: Frank Hannibal m/Sund Hund Inco schæfer/han

2007 Nykøbing Falster
Patruljeklassen: Ivan Dølby m/To-Fast Nemo schæfer/han

2006 Nyborg
Kriminalklassen: Jesper Christensen m/ Hulgaard's Pondo schæfer/han
Vinderklassen: Camilla Andersen m/Hulgaard's Donna schæfer/tæve

2005 Aarhus
Patruljeklassen: Jesper Christensen m/ Hulgaard's Pondo schæfer/han

2004 Aabenraa
Patruljeklassen: John Nielsen m/Skala Rottweiler/tæve

2003 Sæby
Patruljeklassen: Thomas Winter m/Ulveskoven Cæcar Schæfer/han

2002 Holstebro
Vinderklassen: Søren Norling m/Hajens Hacker Schæfer/han

2001 Oksbøl
Vinderklassen: Søren Norling m/Hajens Hacker Schæfer/han

2000 Svendborg
Kriminaklassen: Søren Norling m/Hajens Hacker schæfer han
Kriminaklassen: Frank Hannibal m/Hajens Diesel schæfer han

1999 Nykøbing Falster
Patrukjeklassen: Carsten Carnett m/Hajens Gangster schæfer han
Patrukjeklassen: Tom Jørgensen m/Hajens Enok schæfer han
Vinderklassen: Carsten Sørensen m/Degns Quincy schæfer han

1998 Grenaa
Patruljeklassen: Tom Jørgensen m/Hajens Enok schæfer han
Patruljeklassen: Søren Norling m/Hajens Hacker schæfer han

1997 Aabenraa
Vinderklassen: Carsten Carnett m/Aron schæfer han

1996 Vendelbo
Kriminalklassen: Carsten Sørensen m/Degns Quincy schæfer han
Vinderklassen : Carsten Carnett m/Aron schæfer han

1995 Næstved
Patruljeklassen: Carsten Sørensen m/Degns Quincy schæfer han

1994 Ribe
Patruljeklassen: Morten Achilles m/Fønix schæfer han
Vinderklassen: Søren Norling m/Perlebo's Pirol schæfer han
Vinderklassen: Katja Carnett m/Lenn v.d. Datze schæfer han

1993 Holbæk
Kriminalklassen: Carsten Carnett m/Aron schæfer han
Kriminalklassen: Katja Carnett m/Lenn v.d. Datze schæfer han
Kriminalklassen: Søren Norling m/Perlebo's Pirol schæfer han

1992 Svendborg
Patruljeklassen: Katja Carnett m/Lenn v.d. Datze schæfer han
Patruljeklassen: Frank Hannibal m/Jen-Ager's Olex schæfer han
Patruljeklassen: Bjarke Knudsen m/Pa.schacks Akon schæfer han

1991 Frederiksborg
Patruljeklassen: Steiner Kneis m/Theis rottw han
Patruljeklassen: Carsten Carnett m/Aron schæfer/han
Kriminalklassen: Søren Norling m/Perlebo's Pirol schæfer han
Vinderklassen: Morten Achilles m/Arki schæfer han

1990 Rømø
Patruljeklassen: Ole B. Hansen m/Kvaser rottw han
Kriminalklassen: Morten Achilles m/Arki schæfer han
Vinderklassen: Carsten Carnett m/Marco schæfer/han

1989 Silkeborg
Patruljeklassen: Søren Norling m/Perlebo's Pirol schæfer han
Patruljeklassen: Jørgen Stensbøl m/Nick dobm. han
Vinderklassen: Carsten Carnett m/Marco schæfer/han

1988 Skagen
Patruljeklassen: Niels Hansen m/Chico schæfer han
Patruljeklassen: Carsten Sørensen m/Tacos gro. han
Patruljeklassen: Finn Andersen m/McCoy rottw han
Patruljeklassen: Kled Jørgensen m/Znupi rottw han
Kriminalklassen: Frank Hannibal m/Kris rottw han

1987 Nykøbing Falster
Patruljeklassen: Frank Hannibal m/Kris rottw han
Kriminalklassen: Katja Carnett m/Carr rottw han
Vinderklassen: Carsten Carnett m/Marco schæfer/han

1986 Århus
Patruljeklassen: Svend Davidsen m/lady schæfer tæve
Patruljeklassen: Frank Hannibal m/Kris rottw han

1985 Næstved
Patruljeklassen: Søren Brodersen m/Bandit schæfer han

1981 Svendborg
Patruljeklassen: Keld Johansen m/Clay schæfer han